MŁODY CZŁOWIEKU!
- Chcesz porozmawiać o swoich problemach?
- Nie potrafisz porozumieć się z koleżankami i kolegami?
- Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny?
- Masz trudności z nauką?
- Masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać?
- Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób?
- Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić?
ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA LUB PSYCHOLOGA SZKOLNEGO.
PAMIĘTAJ - NIE MUSISZ BYĆ SAM ZE SWOIM PROBLEMEM.
RODZICU!!!
- Niepokoi Cię zachowanie nastoletniego dziecka?
- Chcesz porozmawiać o dziecku i Waszych problemach?
- Masz pytania dotyczące wyników nauczania dziecka i jego funkcjonowania w szkole?
- Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania?
- Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zgłosić?
- Szukasz pomocy?
ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA LUB PSYCHOLOGA SZKOLNEGO.
ZAPRASZAMY!
Godziny pracy w roku szkolnym 2024/2025
aktualne od dnia 05.09.2024r.
Poniedziałek | Wtorek | Środa | Czwartek | Piątek | |
Pedagog:
Danuta Kutyłowska |
12.00 – 17.00 | 10.45 – 14.45 | 08.00 – 11.00 | 08.00 – 14.00 | 09.00 – 13.00 |
Psycholog:
Lena Kołdys |
08.00 – 12.00 | 09.30 – 14.30 | 12.00 – 17.00 | 08.00 – 12.00 | 08.00 – 12.00 |
Pedagog specjalny:
Barbara Złotkowska |
10.30 – 14.00 | 08.00 – 11.00 | 12.30 – 16.00 | 13.30 – 17.30 | 08.00 – 11.00 |
Aktualności
- Wystawa fotografii naszych uczniów 8 stycznia, 2025
- Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 8 stycznia, 2025
- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 8 stycznia, 2025
- Obiady 7 stycznia, 2025
- Pozbądź się elektroodpadów! 6 stycznia, 2025
- Wyróżnienie klasy 2 TAK w konkursie na najpiękniejszą choinkę 31 grudnia, 2024
- Życzenia świąteczne od architektów krajobrazu 23 grudnia, 2024
- Życzenia świąteczne ZSZ Nr 3 w Ostrołęce – 2024 21 grudnia, 2024
- Charytatywny turniej siatkówki – zapraszamy !!! 21 grudnia, 2024
- Kod Radości od Informatyków i Programistów 21 grudnia, 2024
Nasze działania w roku szkolnym 2018/2019
W dniu 12.02.2019 zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w konkursie na hasło w formie rymowanki, promujące potrzebę komunikacji międzyludzkiej w ramach projektu „Akcja – komunikacja”.
Komisja konkursowa wyróżniła następujące prace:
- I miejsce – Honorata Gawryś, kl. II TAK
- II miejsce – Patrycja Bacławska, kl. II TAK
- III miejsce – Natalia Lenkiewicz, kl. III LOs
Gratulujemy lekkiego pióra, kreatywności i poczucia humoru!
Organizatorzy:
Barbara Złotkowska
Sylwia Malinowska
W ramach projektu „Akcja komunikacja” odbyły się warsztaty twórcze, podczas których powstały prace plastyczne, będące przekazem artystycznym uczniów do młodzieży. Jest to wyraźny apel o potrzebę bezpośredniego komunikowania się między ludźmi.
Prace powstały pod kierunkiem p. Agaty Sakowskiej i p. Sylwii Malinowskiej
Koordynatorzy projektu: Sylwia Malinowska – doradca zawodowy Barbara Złotkowska - pedagog
Uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panią Ewą Mitra i z Panem Łukaszem Możejewskim – psychologami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce.
Zaproszeni goście zaprezentowali zawód psychologa, funkcjonowanie Ośrodka Interwencji Kryzysowej i przeprowadzili zajęcia na temat: Przemoc w rodzinie.
Organizatorzy:
Barbara Złotkowska – pedagog szkolny
Sylwia Malinowska – doradca zawodowy
W dniu 05.12.2018 r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, realizujący program „Pomóż innym zostając wolontariuszem” zorganizował uroczystość, której mottem były słowa Św. Jana Pawła II:
„Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcania swego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu. Jest to bez mała prawo istnienia. Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał”.
Podczas uroczystości zostali nagrodzeni szczególnie aktywni wolontariusze, a wśród nich uczennice z naszej szkoły:
Natalia Lenkiewicz (kl. III LO),
Monika Dębowska (kl. III LO),
Milena Zapadka (kl. III TH).
Gratuluję! Barbara Złotkowska
29 listopada uczniowie trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w spotkaniach profilaktyczno – informacyjnych z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z siedzibą w Łomży.
Pani policjantka i ratownik medyczny przedstawili specyfikę swojej pracy oraz drogę kariery edukacyjno – zawodowej na dane stanowiska pracy. Poruszana była tematyka przestępczości nieletnich praz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zainteresowanie było ogromne, uczniowie zadawali wiele pytań.
Zapraszamy na strony internetowe:
http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wos/
Dziękujemy za interesujące spotkania
Organizatorzy:
Doradca zawodowy – Sylwia Malinowska
Pedagog – Barbara Złotkowska
Drogi uczniu! Jeżeli interesują Cię treści związane z bezpieczeństwem w internecie, polecamy Ci, abyś zajrzał na stronę:cyfrowobezpieczni.pl – strefa ucznia. Jeżeli jesteś/byłeś ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy lub niepokoi Cię jakieś zdarzenie związane z bezpieczeństwem cyfrowym, a trudno Ci porozmawiać z osobą dorosłą z Twojego otoczenia skorzystaj z telefonów zaufania:
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka Telefon jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią. 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – www.116111.pl Bezpłatna i anonimowy telefon dla dzieci i młodzieży prowadzony od 2008 roku przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Rad i pomocy możesz szukać także w istniejących zespołach reagujących na zdarzenia w internecie, takich jak Dyżurnet.pl – to zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działający jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie. Dyżurnet.pl przyjmuje anonimowe zgłoszenia za pomocą:- formularza internetowego
- pocztą elektroniczną: dyzurnet@dyzurnet.pl
- telefonicznie: 801 615 005
Pedagodzy i psycholog
- Co robi performance coach i jak pomaga profesjonalnym zawodnikom osiągnąć maksymalne wyniki.
- Gracz czy zawodnik – czym różnią się od siebie te dwa terminy, plus recepta jak zostać profesjonalistą.
- Problemy i dylematy zawodowych esportowców – pokazanie realiów ciężkiej pracy zawodników.
- Esport – dziennikarstwo, analityka, coaching, a może biznes – jak pracować i rozwijać się w profesjonalnym esportowym środowisku.
- Psychologiczne aspekty esportu – jak prowadzić zespół i rozwijać swoich zawodników.
W dniu 06.11.2018 r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Młodzież i nauczyciele spotkali się z Panią Agnieszką Kacprzycką – edukatorką ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, która przedstawiła projekt i zwróciła uwagę na formy niebezpiecznych zachowań w Internecie i ich skutki.
Przedstawieni zostali również laureaci szkolnego konkursu na „Plakat promujący szacunek w Sieci”. Laureatami zostali: Natalia Bartkowska, kl. III TI, Mateusz Szaniawski, kl. I TIa, Dominik Twardziak, kl. II TIb.
Gratulujemy!
Barbara Złotkowska
W dniu 23 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt:„Laboratorium życia”. Przedstawienie poruszało problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu.
Cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia profesjonalnej gry aktorskiej, przybyłych gości z Krakowa z teatru „Maska”.
Dziękujemy nauczycielem za opiekę nad uczniami, a uczniom za stosowne i spontaniczne przeżywanie spektaklu.
Psycholog/Pedagodzy
Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym, stanowi blisko 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe. Jest główną przyczyna zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych). Za to, że tak się nie dzieje, w 80% przypadków odpowiada zbyt późna diagnoza. Te dramatyczne wskaźniki mogą być niższe, jeśli kobiety podejmą działania profilaktyczne. Podstawowym działaniem, zajmującym 5 minut w miesiącu, jest samobadanie piersi. Działanie proste, a jak ważne w procesie wczesnego wykrywania raka piersi.
Tę umiejętność nabyły uczennice z klas gimnazjalnych i z klas pierwszych ponadgimnazjalnych podczas zajęć z przedstawicielkami firmy Avon, od lat realizującej program „Avon kontra rak piersi”.
Organizatorzy:
Iwona Żebrowska – pielęgniarka szkolna
Barbara Złotkowska – pedagog szkolny
Padłeś/aś ofiarą hejtu? Ktoś grozi Ci za pośrednictwem facebooka, maila, messengera bądź innego portalu społecznościowego? A może ktoś rozpowszechnia kompromitujące Cię materiały lub udostępnia Twój wizerunek bez Twojej zgody?
Nie wiesz co z tym zrobić? Gdzie szukać pomocy…?
Możesz przyjść do psychologa i pedagoga szkolnego (gabinet 211, 217).
Jeśli z jakiegoś powodu masz opory przed przyjściem do gabinetu, proponujemy Ci kontakt mailowy. Poniżej podajemy adres mailowy.
lena.koldys@zsz3.ostroleka.pl
W celu zapobiegania zjawisku handlu ludźmi oraz przestępstwom mu towarzyszącym, w tym roku Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przystąpiła do projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii”, który polegał na wizycie i spotkaniu przedstawicieli Nationale Politie Nederland w Polsce. Wydarzenie odbyło się 14 września 2018r. w sali Konferencyjnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce.
Z racji tego, że projekt skierowany jest do młodzieży ostatnich klas szkół średnich, pedagogów placówek oświatowo – wychowawczych oraz osób zajmujących się poruszaną problematyką w instytucjach pomocowych, nie mogło nas tam nie być.
Przyjęliśmy zaproszenie i uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjno – informacyjnych, które poprowadzili zaproszeni goście - policjanci z Holandii wraz z opiekunem – policjantem z Komendy Głównej Policji.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o ewentualnych zagrożeniach, jakie spotkać nas mogą w trakcie wyjazdów zagranicznych, a także zapoznani zostaliśmy z przypadkami handlu ludźmi, pracy przymusowej i wyzysku pracowniczego. Jednogłośnie, inicjatywę tę, uważamy za ciekawą a przede wszystkim - za niezwykle cenną.
Uczniowie kl. IV TH
Psycholog Lena Kołdys
Pedagog Danuta Kutyłowska