MŁODY CZŁOWIEKU!

 • Chcesz porozmawiać o swoich problemach?
 • Nie potrafisz porozumieć się z koleżankami i kolegami?
 • Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny?
 • Masz trudności z nauką?
 • Masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać?
 • Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób?
 • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić?

ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA LUB PSYCHOLOGA SZKOLNEGO.

PAMIĘTAJ - NIE MUSISZ BYĆ SAM ZE SWOIM PROBLEMEM.

 

RODZICU!!!

 • Niepokoi Cię zachowanie nastoletniego dziecka?
 • Chcesz porozmawiać o dziecku i Waszych problemach?
 • Masz pytania dotyczące wyników nauczania dziecka i jego funkcjonowania w szkole?
 • Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania?
 • Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zgłosić?
 • Szukasz pomocy?

 

ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA LUB PSYCHOLOGA SZKOLNEGO.

 ZAPRASZAMY!

Godziny pracy w roku szkolnym 2021/2022

 

  PEDAGOG PSYCHOLOG
    DANUTA KUTYŁOWSKA LENA KOŁDYS
Poniedziałek
12.00 – 16.00 08.00 – 13.00
Wtorek
11.00 – 16.00 08.00 – 12.00
Środa
08.00 – 13.00 12.00 – 16.00
Czwartek
08.00 – 12.00 11.00 – 16.00
Piątek
12.00 – 16.00 08.00 – 12.00

   

 

Nasze działania w roku szkolnym 2018/2019

KONKURS „Akcja komunikacja”

W dniu 12.02.2019 zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w konkursie na hasło w formie rymowanki, promujące potrzebę komunikacji międzyludzkiej w ramach projektu „Akcja – komunikacja”.

Komisja konkursowa wyróżniła następujące prace:

 • I miejsce – Honorata Gawryś, kl. II TAK
 • II miejsce – Patrycja Bacławska, kl. II TAK
 • III miejsce – Natalia Lenkiewicz, kl. III LOs

Gratulujemy lekkiego pióra, kreatywności i poczucia humoru!

Organizatorzy:

Barbara Złotkowska

Sylwia Malinowska

W ramach projektu „Akcja komunikacja” odbyły się warsztaty twórcze, podczas których powstały prace plastyczne, będące przekazem artystycznym uczniów do młodzieży. Jest to wyraźny apel o potrzebę bezpośredniego komunikowania się między ludźmi.

Prace powstały pod kierunkiem p. Agaty Sakowskiej i p. Sylwii Malinowskiej

W grudniu i styczniu w naszej szkole przeprowadzony został projekt "Akcja Komunikacja", którego celem było poznanie aspektów komunikacji interpersonalnej. Niemalże wszystkie klasy szkół średnich i gimnazjum wzięły udział w warsztatach ze specjalistami. Poruszone zostały aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, scharakteryzowane różne sposoby porozumiewania się i różne elementy komunikacji międzyludzkiej. Warsztaty obejmowały także wiedzę z zakresu aktywnego słuchania, a także komunikacji pośredniej i bezpośredniej.
 
Dziękujemy za współpracę instytucjom rynku pracy: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Ostrołęce oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ostrołęce

Koordynatorzy projektu: Sylwia Malinowska – doradca zawodowy Barbara Złotkowska - pedagog

Uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panią Ewą Mitra i z Panem Łukaszem Możejewskim – psychologami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce.

Zaproszeni goście zaprezentowali zawód psychologa, funkcjonowanie Ośrodka Interwencji Kryzysowej i przeprowadzili zajęcia na temat: Przemoc w rodzinie.

 

Organizatorzy:

Barbara Złotkowska – pedagog szkolny

Sylwia Malinowska – doradca zawodowy

W dniu 05.12.2018 r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, realizujący program „Pomóż innym zostając wolontariuszem” zorganizował uroczystość, której mottem były słowa Św. Jana Pawła II:

„Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcania swego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu. Jest to bez mała prawo istnienia. Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał”.

Podczas uroczystości zostali nagrodzeni szczególnie aktywni wolontariusze, a wśród nich uczennice z naszej szkoły:

Natalia Lenkiewicz (kl. III LO),

Monika Dębowska (kl. III LO),

Milena Zapadka (kl. III TH).

 

Gratuluję! Barbara Złotkowska

29 listopada uczniowie trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w spotkaniach profilaktyczno – informacyjnych z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z siedzibą w Łomży.

Pani policjantka i ratownik medyczny przedstawili specyfikę swojej pracy oraz drogę kariery edukacyjno – zawodowej na dane stanowiska pracy. Poruszana była tematyka przestępczości nieletnich praz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zainteresowanie było ogromne, uczniowie zadawali wiele pytań.

Zapraszamy na strony internetowe:

https://grupanadzieja.pl/

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wos/

 Dziękujemy za interesujące spotkania

 Organizatorzy:
Doradca zawodowy – Sylwia Malinowska
Pedagog – Barbara Złotkowska

Drogi uczniu! Jeżeli interesują Cię treści związane z bezpieczeństwem w internecie, polecamy Ci, abyś zajrzał na stronę:cyfrowobezpieczni.pl – strefa ucznia. Jeżeli jesteś/byłeś ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy lub niepokoi Cię jakieś zdarzenie związane z bezpieczeństwem cyfrowym, a trudno Ci porozmawiać z osobą dorosłą z Twojego otoczenia skorzystaj z telefonów zaufania:

800 12 12 12  – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka  Telefon jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią. 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży  – www.116111.pl Bezpłatna i anonimowy telefon dla dzieci i młodzieży prowadzony od 2008 roku przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Rad i pomocy możesz szukać także w istniejących zespołach reagujących na zdarzenia w internecie, takich jak Dyżurnet.pl – to zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działający jako punkt kontaktowy do zgłaszania  nielegalnych treści w Internecie. Dyżurnet.pl przyjmuje anonimowe zgłoszenia za pomocą:

Pedagodzy i psycholog

Urszula „Xirreth” Klimczak – performance coach Fnatic, jednej z największych organizacji na świecie, posiadającej obecnie najlepszą w Europie drużynę League of Legends była gościem w naszej szkole. Spotkanie zorganizowano dla uczniów klas I TIb i II TIb, realizujących innowację esport. Młodzi ludzie, zainteresowani tematem, poszerzyli swoją wiedzę o następujące treści:
 • Co robi performance coach i jak pomaga profesjonalnym zawodnikom osiągnąć maksymalne wyniki.
 • Gracz czy zawodnik – czym różnią się od siebie te dwa terminy, plus recepta jak zostać profesjonalistą.
 • Problemy i dylematy zawodowych esportowców – pokazanie realiów ciężkiej pracy zawodników.
 • Esport – dziennikarstwo, analityka, coaching, a może biznes – jak pracować i rozwijać się w profesjonalnym esportowym środowisku.
 • Psychologiczne aspekty esportu – jak prowadzić zespół i rozwijać swoich zawodników.
Warsztaty były bardzo interesujące, a uczestnicy uzyskali odpowiedź na wiele pytań z dziedziny, którą się fascynują. Przede wszystkim dowiedzieli się, że profesjonalne granie daje wiele satysfakcji, ale jest trudnym zajęciem i wymaga ciągłej pracy nad sobą. W spotkaniu z Panią Urszulą wzięli również udział zainteresowani rodzice. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy pedagoga szkolnego – Barbary Złotkowskiej, wychowawców klas – Krystyny Załęskiej, Patryka Konarskiego, doradcy zawodowego – Sylwii Malinowskiej.

W dniu 06.11.2018 r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Młodzież i nauczyciele spotkali się z Panią Agnieszką Kacprzycką – edukatorką ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, która przedstawiła projekt i zwróciła uwagę na formy niebezpiecznych zachowań w Internecie i ich skutki.

Przedstawieni zostali również laureaci szkolnego konkursu na „Plakat promujący szacunek w Sieci”. Laureatami zostali: Natalia Bartkowska, kl. III TI, Mateusz Szaniawski, kl. I TIa, Dominik Twardziak, kl. II TIb.

Gratulujemy!

Barbara Złotkowska

 

W dniu 23 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt:„Laboratorium życia”. Przedstawienie  poruszało problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu.

Cała społeczność  szkolna  miała możliwość obejrzenia profesjonalnej gry aktorskiej, przybyłych gości z Krakowa  z teatru „Maska”.

Dziękujemy nauczycielem za opiekę nad uczniami, a uczniom za stosowne i spontaniczne przeżywanie spektaklu.

Psycholog/Pedagodzy

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym, stanowi blisko 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe. Jest główną przyczyna zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych). Za to, że tak się nie dzieje, w 80% przypadków odpowiada zbyt późna diagnoza. Te dramatyczne wskaźniki mogą być niższe, jeśli kobiety podejmą działania profilaktyczne. Podstawowym działaniem, zajmującym 5 minut w miesiącu, jest samobadanie piersi. Działanie proste, a jak ważne w procesie wczesnego wykrywania raka piersi.

Tę umiejętność nabyły uczennice z klas gimnazjalnych i z klas pierwszych ponadgimnazjalnych podczas zajęć z przedstawicielkami firmy Avon, od lat realizującej program „Avon kontra rak piersi”.

Organizatorzy:
Iwona Żebrowska – pielęgniarka szkolna
Barbara Złotkowska – pedagog szkolny

Padłeś/aś ofiarą hejtu? Ktoś grozi Ci za pośrednictwem facebooka, maila, messengera bądź innego portalu społecznościowego? A może ktoś rozpowszechnia kompromitujące Cię materiały lub udostępnia Twój wizerunek bez Twojej zgody?

Nie wiesz co z tym zrobić? Gdzie szukać pomocy…?

Możesz przyjść do psychologa i pedagoga szkolnego (gabinet 211, 217).

Jeśli z jakiegoś powodu masz opory przed przyjściem do gabinetu, proponujemy Ci kontakt mailowy. Poniżej podajemy adres mailowy.

 

lena.koldys@zsz3.ostroleka.pl

W celu zapobiegania zjawisku handlu ludźmi oraz przestępstwom mu towarzyszącym, w tym roku Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przystąpiła do projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii”, który polegał na wizycie i spotkaniu przedstawicieli Nationale Politie Nederland w Polsce. Wydarzenie odbyło się 14 września 2018r. w sali Konferencyjnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce.

Z racji tego, że projekt skierowany jest do młodzieży ostatnich klas szkół średnich, pedagogów placówek oświatowo – wychowawczych oraz osób zajmujących się poruszaną problematyką w instytucjach pomocowych, nie mogło nas tam nie być.

Przyjęliśmy zaproszenie i uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjno – informacyjnych, które poprowadzili zaproszeni goście - policjanci z Holandii wraz z opiekunem – policjantem z Komendy Głównej Policji.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o ewentualnych zagrożeniach, jakie spotkać nas mogą w trakcie wyjazdów zagranicznych, a także zapoznani zostaliśmy z przypadkami handlu ludźmi, pracy przymusowej i wyzysku pracowniczego. Jednogłośnie, inicjatywę tę, uważamy za ciekawą a przede wszystkim - za niezwykle cenną.

Uczniowie kl. IV TH

Psycholog Lena Kołdys

Pedagog Danuta Kutyłowska