Wycieczka do Płocka

Dnia 13. 04.2023r. odbyła się wycieczka do Płocka. Brali w niej udział nasi uczniowie z  klas 1FM, 1TG, 1TO, 2TAK oraz ich opiekunowie. Głównym punktem wycieczki był spektakl w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego pod tytułem „ Damy i huzary” wg Aleksandra Fredry.

W znakomitej inscenizacji sztuki, w reżyserii Krzysztofa Szustera, zostały doskonale odzwierciedlone realia epoki , by w pełni humoru zobrazować relacje damsko- męskie z początków XIX wieku.

Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin Jump Planet. Owe miejsce dostarczyło uczniom wiele pozytywnych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora , nasi uczestnicy skorzystali z wielu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych czy strefy koszykówki.  Uzupełnieniem wyjazdu była wizyta w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się postacią Zygmunta Krasińskiego w otoczeniu pięknego, przypałacowego parku. Należy dodać, że  obiekt składa się z pałacu, powozowni, oranżerii i dworu. Owym parku znajduje się również „ławeczka zakochanych” ufundowana przez kuzynkę Zygmunta Krasińskiego. Legenda głosi, ze kto usiądzie na tej ławeczce, ten szczęśliwie się zakocha.

Celem naszej wyprawy  było rozbudzenie zainteresowań kulturą , uwrażliwienie na piękno,  estetykę żywego słowa oraz rozpowszechnianie aktywnego wypoczynku i wyrabianie sprawności fizycznej.

Zarówno Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego , jaki i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze są wyjątkowymi miejscami i mamy nadzieję , ze staną się one bliskie również dla naszych uczniów.