WARSZTATY EDUKACYJNE

W dniach 8-9.12.2021 w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne na temat efektu cieplarnianego w ramach kampanii „Dbaj o klimat. Redukuj CO2. Projekt dotyczy zmian klimatycznych i sposobów ograniczania emisji CO2. Organizatorem warsztatów edukacyjno-ekologicznych jest Little Greenfinity, dzięki wsparciu BNP Paribas Securities Services Polska.

W projekcie wzięły udział dwie klasy – 2TO oraz 3AIp. Uczniowie poznali przyczyny, skutki oraz konsekwencje nadmiernej emisji CO2, nauczyli się identyfikować źródła emisji dwutlenku węgla oraz poznali sposoby i metody obniżania jego emisji.

Ostatnim etapem projektu jest udział w konkursie ekologicznym na projekt przyczyniający się do redukcji CO2 w najbliższym otoczeniu.

Koordynatorzy Renata Toryfter i Ewa Martynowicz