Kolejna edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski już trwa.

Dołącz i TY !

Celem projektu Rowerowej Stolicy Polski jest przede wszystkim:

propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach. Zrównoważony transport to bowiem jedno z większych wyzwań, jakie stoją przed miastami aspirującymi do miana smart city. A transport rowerowy może pomóc osiągnąć to wyzwanie.

Zasady są banalnie proste! Pobierz aplikację Aktywne Miasta, następnie w wyznaczonym terminie /od 01.do 30. 06.2021 r / wykręcaj kilometry dla swojej miejscowości /OSTROŁĘKA / oraz szkoły /Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce /

Twój wynik zostanie przeliczony na punkty, dzięki czemu nawet mniejsze miasta będą mogły wygrać.

O co toczy się gra? 

Przede wszystkim o przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski, który otrzyma miasto zajmujące pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Ale nie tylko…./ wykaz nagradzanych konkurencji można zobaczyć pod linkami /

Akcja ma motywować mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Wartością dodaną dla prezydentów, burmistrzów miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek infrastruktury rowerowej

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz.


Czas start !

Przydatne linki:
– oficjalna strona RSP: www.aktywne.miasta.pl/
– regulamin aplikacji: www.aktywne.miasta.pl/p/24-regulamin-aplikacji-
– przewodnik po aplikacji: www.aktywne.miasta.pl/p/61-funkcjonalnosc
– aplikacja (system Android): https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna
– aplikacja (system iOS): https://apps.apple.com/pl/app/rowerowa-stolica-polski/id1317715080?l=pl&fbclid=IwAR2RaMg-pEE6JIDB9S4HN16MP2VOgHPye90CzSOGbog14B_Jm82PxGFHU9o.

Informacji na terenie naszej szkoły udziela koordynator projektu p.M.Sadowska