KURPIE NIE HEJTUJĄ

13 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie p. Agnieszki Kwiatkowskiej, funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z młodzieżą klas pierwszych i drugich. Tematem przewodnim był hejt, cyberprzemoc i prawa człowieka. Podczas prelekcji pani policjantka w ramach prowadzonej w KMP Ostrołęka akcji KURPIE NIE HEJTUJĄ, rozmawiała o bezpieczeństwie w sieci internetowej, czym jest przemoc i jak sobie z nią radzić. Uczniowie w trakcie spotkania dowiedzieli się również jakie mamy prawa człowieka, jaki jest stopień ich ochrony. Pani sierżant omówiła znaczenie słowa „hejt” i pojęcie „mowa nienawiści” oraz jaki te zjawiska mają wpływ na naruszenie praw człowieka. Młodzież została poinformowana o konsekwencjach hejtu w Internecie, odpowiedzialności karnej oraz gdzie mogą szukać pomocy, kiedy staną się ofiarą takiego zachowania.

Interesującym elementem prelekcji były zagadnienia z zakresu profilaktyki. Sięganie po nielegalne środki wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale i poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że nigdy nie wiadomo, jak ludzki organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki. W celu lepszego zrozumienia, nasi uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli czyli specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda identycznie, jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu.

Dziękujemy za pouczające spotkanie

Fotorelacja – uczennice klasy 3 TFM: Oliwia Pawlikowska, Wiktoria Nadrowska i Gabriela Gądek

Koordynator: Sylwia Malinowska we współpracy z dyrekcją szkoły i nauczycielami