Studniówka 2023

Bal studniówkowy ZSZ NR 3 w Ostrołęce

24 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym. Młodzież niecierpliwie odlicza sto dni do najważniejszego egzaminu na zakończenie nauki w szkole średniej – matury. Zanim przystąpią do intensywnej nauki spotkali się na balu…

W pięknej i podniosłej uroczystości młodzieży towarzyszyli ich wychowawcy, dyrekcja i Rada Rodziców. Huczne odliczanie dni do majowego egzaminu dojrzałości ogłosili wspólną zabawą i tańcem. Tradycyjnie, doroczny bal otwarto wspólnym odtańczeniem staropolskiego poloneza. ,, Zachwycający polonez, piękne stroje i szalona zabawa”- tak pisały o nas media.

Uroczysty bal zainaugurowały wicedyrektorki naszej szkoły. W swoich wystąpieniach skierowały szczególne podziękowania do wychowawców, uczniów i rodziców maturzystów. ,,Witamy wszystkich na dzisiejszym balu studniówkowym. Dziś niezapomniany wieczór, który możemy spędzić razem, spotkać się. I pozwólcie Państwo, że wykorzystamy tę chwilę, żeby skierować słowa podziękowania do wszystkich wychowawców klas maturalnych. Dziękujemy za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. To wy nauczyciele wychowawcy przez cztery lata najbardziej zżyliście się z tymi młodymi ludźmi”- mówiła wicedyrektor Barbara Olech.

„Dla wielu z Was będzie to pierwszy bal w życiu, niepowtarzalny, niezapomniany” – to słowa skierowane do maturzystów przez wicedyrektor Alicję Filipowicz. Pani dyrektor nawiązała do wspomnień pierwszego przed laty balu Agnieszki Osieckiej. ,,Ze szkolnego mundurka, z pokoiku na piętrze, z fotografii z warkoczem, ze spacerów na wietrze. Coraz mniej już pamiętam. Pozostało jedno wspomnienie, mój pierwszy bal. Te walczyki leciutkie jak świerszcze, pierwszy bal, czyjeś oczy wesołe ze szczęścia.”- Takich wspomnień dziś Wam życzymy.

,,Niech nadchodząca matura przebiegnie tak lekko, zwiewnie i przyjemnie jak ten dzisiejszy studniówkowy bal. Niech za oknem grają nam świerszcze, bo to będzie maj…”

POWODZENIA NA MATURZE!