Absolwenci inspiracją naszej przyszłości zawodowej

We wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły spotkali się z absolwentami ZSZ3 w Ostrołęce w ramach projektu edukacyjnego pn.”Absolwenci inspiracją naszej przyszłości zawodowej”.

Absolwentka kierunku Fotografia i multimedia, stypendystka Karolina Mroczkowska wygłosiła prelekcję dla klasy 3 TFm. Opowiadała o swojej pasji, którą jest fotografia oraz rysowanie. Na zakupionym w ramach stypendium tablecie pokazała uczniom jak powinno wyglądać profesjonale portfolio artysty fotografa. Uczniowie dowiedzieli się, jak aplikować w branży medialnej i czym kierować się przy wyborze uczelni wyższych, jaka wiedza i umiejętności są niezbędne na rynku pracy w tej branży i na co zwrócić uwagę przy zdawaniu egzaminów zawodowych.

Klasy 2 TP, 5 TP oraz 5 TI spotkały się z absolwentem Technikum Informatycznego w naszej szkole. Michał Jeziorkowski pracuje w branży IT w jednej z czołowych zagranicznych firm. Omówił gałęzie branży IT, m.in.: automatyka i robotyka, Smart Home &IoT, CCTV, Design UX/UI, Cloud Engineering, Product design, Cybersecurity, AI/ML, Software Engieneerng, Big Data, czy Game Development. Dzielił się swoją wiedzą z zakresu kierunków rozwoju w tej branży, pożądanych umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz warunkach zatrudnienia. Uczniowie dowiedzieli się jak profesjonalnie aplikować oraz na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą.

Dziękujemy za pouczające spotkania, zapraszamy kolejnych absolwentów do dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniami z młodszymi rocznikami.

Koordynator projektu: Sylwia Malinowska, doradca zawodowy