Wizyta w Nadleśnictwie Ostrołęka oraz Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym

Młodzież z klasy 1TO, 2 TO oraz 4TO w ramach zajęć zawodowych odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa Ostrołęka. Tam, wraz z pracownikiem Lasów Państwowych uczniowie zgłębili wiedzę dotycząca flory i fauny z naszego terenu. Po krótkim wykładzie dotyczącym dokarmiania zwierzyny leśnej uczniowie mieli okazję podziwiać Ogród dydaktyczny imienia Towarzystwa Przyjaciół Lasu. Młodzież otrzymała budki lęgowe dla ptaków, które zawiesimy na drzewach przy szkole.

Kolejnych ciekawym miejscem w naszym mieście, które odwiedzili uczniowie było Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne. Pracownicy tej jednostki w ciekawy sposób opowiedzieli młodzieży o zadaniach realizowanych przez spółkę, m.in. o utrzymaniu porządku i czystości w mieście, dbaniu o tereny zielone i gospodarce odpadami.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wycieczki.