Konferencja w OCK

wpis w: doradca zawodowy | 0

Dnia 11.04.18 r. Przedstawiciele Naszej szkoły uczestniczyli w małej sali Ostrołęckiego Centrum Kultury w spotkaniu z lokalnymi transportowcami i przedstawicielami firm spedycyjnych. Przedstawiono na nim kierunki kształcenia na kierowców pojazdów ciężarowych oraz sposoby nawiązania współpracy z firmami.

Spotkanie było skierowane m.in. do uczniów i absolwentów szkół, którzy stoją przed decyzją wyboru dalszego kształcenia lub zatrudnienia. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak obecnie przedstawia się rynek, jeśli chodzi o zatrudnienie kierowców zawodowych, transport międzynarodowy, zarobki kierowców w skali kraju i świata czy np. jakie podjąć kroki, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie w tym zakresie.

W spotkaniu uczestniczyli też dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi, nauczyciele.

Izabela E. Dąbrowska
doradca zawodowy