Europejskie Dni Pracodawców

Sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia (Network of European Public Employment Services) po raz trzeci zorganizował Europejskie Dni Pracodawców uznając, że wzmocnienie współpracy pomiędzy publicznymi służbami zatrudnienia a pracodawcami odgrywa kluczową rolę zarówno dla rozwoju gospodarki, jak i realizacji efektywnych działań na rzecz rynku pracy.

W Polsce, Europejskie Dni Pracodawców odbyły się w dniach 5 – 16 listopada 2018r. W projekcie wzięły udział wszystkie wojewódzkie urzędy pracy oraz ok. 180 powiatowych urzędów pracy.

W naszej szkole warsztaty w ramach Europejskich Dni Pracodawców poprowadził doradca EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Ostrołęce.

Uczniowie zapoznali się z aktualnymi ofertami i wymaganiami pracodawców na terenie Unii Europejskiej. Toczyły się rozmowy na temat organizacji rynku pracy w Polsce i w Europie. Młodzież miała możliwość poznać mity i fakty dotyczące pracodawców zagranicznych oraz ubiegania się o pracę poza terenem naszego kraju.

Innowacją zajęć był warsztat EUROPASS, po którym uczniowie poprzez quiz sprawdzili swoją wiedzę na platformie internetowej wykorzystując swoje smartfony. Mimo rywalizacji młodzież dobrze się bawiła. Na koniec wszyscy otrzymali słodkie nagrody 🙂

Koordynatorzy spotkań:
Sylwia Malinowska
Barbara Złotkowska