„Zbieracze” w Energa Elektrownie S.A.

Wizyta w ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA

Fragment wywiadu

Jesteśmy uczniami Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr3 w Ostrołęce. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Zarządowi ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA i wszystkim pracownikom zakładu za pomoc w zbiórce elektroodpadów i wsparcie naszego udziału w Ogólnopolskim Konkursie „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2017”.

Państwo również przyczyniliście się do naszego sukcesu. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i liczymy na dalsze wsparcie naszych działań, gdyż w tym roku, w trochę zmienionym składzie, przystąpiliśmy do udziału w X edycji konkursu ”DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2018- ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE”. Jak poprzednio organizatorem konkursu jest AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A oraz AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Naszym zadaniem jest propagowanie prawidłowej gospodarki elektrośmieciami. Cieszy nas to, że wiedza mieszkańców Ostrołęki i okolic na temat zagrożeń ze strony elektrośmieci rośnie, co wynika z przeprowadzanych przez nas ankiet. Coraz mniej osób wyrzuca odpady elektryczne do śmietnika lub co gorsze do lasu, tylko oddaje je do właściwych odbiorców.

Poza propagowaniem postawy proekologicznej mamy za zadanie zebrać jak największą ilość elektroodpadów. I tu ponownie liczymy na Państwa pomoc.

Prosimy o przekazywanie szkole wszelkich elektrycznych przyrządów, zabawek, ciśnieniomierzy czy narzędzi – również na baterie. Zbieramy akumulatory i baterie niezależnie od wielkości czy rodzaju, można oddać nam żarówki, żyrandole, sprzęty AGD i RTV.

Odbiór elektrośmieci odbędzie się 11 kwietnia w godzinach od 11:00 do 17:00. Gimnazjum nr 2 mieści się w budynku przy ulicy Jaracza 5 w okolicy starego szpitala.

Za uwagę dziękuje Zespół „Zbieraczy” w składzie: Paulina Ciszkowska, Alicja Garbulewska, Maksym Kulikowski, Kacper Mamiński i Patryk Prusiński.