„Jak nie czytam, jak czytam!”

wpis w: Biblioteka | 0

8 czerwca o godzinie 10.00 społeczność Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. Spotkaliśmy się na dziedzińcu szkoły, każdy czytał przyniesioną książkę a następnie odczytaliśmy razem Rzepkę Juliana Tuwima. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani cukierkami.

Wspólne czytanie poprzedziła wizyta w Przedszkolu Miejskim Nr 15. Monika Dębowska, Natalia Lenkiewicz, Zuzanna Mróz, Karolina Nikodemska, Bartosz Zadrożny i Jakub Wywigacz – członkowie Młodzieżowego Klubu „Sezam” postawili sobie ambitny cel: ukazać przedszkolakom moc czytania książek. Przeprowadzili ciekawe zajęcia po tytułem: „Sposób na nudę”. Opowiedzieli o książkach, które teraz czytają, pokazali i przeczytali książeczki ze swojego dzieciństwa. Przygotowali również dla młodszych kolegów zabawy i niespodzianki. Była to świetna okazja, aby przekonać się, że okiełznanie 5-letniego żywiołu nie jest takie proste.

Następnym punktem akcji była gra biblioteczna pt. Kto uśmiercił książkę? Pod nieobecność bibliotekarza ktoś wdarł się do biblioteki szkolnej i zniszczył książkę. Śledztwo prowadziło pięć zespołów detektywów, którym w rozwiązaniu zagadki pomagało pięć ukrytych w szkole wskazówek. Zagadka okazała się nie taka łatwa i nie wszystkim zespołom udało się zamknąć sprawę. Najskuteczniejszy był zespół z klasy I TAK: Ala Moszczyńska, Milena Stachurska i Kamila Reinstein, które szybko i bezbłędnie wskazały, kto jest ofiarą (tytuł, autor) i przede wszystkim, kto dokonał tak niecnego czynu! Chodziło o książkę Stephenie Meyer pt. Zmierzch, a sprawcą okazał się Lord Voldemort, mroczny bohater książek o Harrym Potterze.

Tego dnia bawiliśmy się wyśmienicie. Wszystkim uczestnikom akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy a zwycięzcom konkursu gratulujemy wygranej.

Organizatorzy:
Alicja Filipowicz