ZSZ Nr 3 kontra 3 LO w DEBACIE OKSFORDZKIEJ

wpis w: Aktualności, Technik programista | 0

5 marca uczniowie z klas o kierunku technik programista udali się na DEBATĘ OKSFORDZKĄ do Muzeum Kultury Kurpiowskiej na zaproszenie pani Aleksandry Nowak – zarządcy punktu informacji europejskiej „Europe Direct” w Ostrołęce. Młodzież miała za zadanie wziąć udział w dyskusji pod hasłem „Głosuję = Decyduję” . Naszymi partnerami w dyskusji byli uczniowie z 3 Liceum Ogólnokształcącego z Ostrołęki.
Podczas dyskusji ze stroną przeciwną nasi reprezentanci wykazali się umiejętnością wykorzystywania merytorycznych argumentów, nie zapominając o zachowaniu zasad kultury oraz poprawności językowej. Decyzją kilkuosobowej Jury reprezentanci naszej szkoły debatę wygrali, a ich wypowiedzi spotkały się z aprobatą publiczności i gromkimi brawami.

Naszą szkołę reprezentowali poniżej wymienieni uczniowie klasy 4Tp:

Bartosz Dawid, Szymon Samsel, Mikołaj Gutowski oraz Jakub Konarzewski.

Warto przy okazji podkreślić, że nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w projekcie EPAS, który jest skierowany do szkół ponadpodstawowych i ma na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat Europy oraz demokracji europejskiej. Naszym wyzwaniem i zaszczytnym obowiązkiem jest uczestnictwo w tego typu debatach i szkoleniach.
Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do śledzenia grupy na Facebooku „Młodzi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego w ZSZ nr 3 w Ostrołęce”, gdzie regularnie publikowane są informacje dotyczące realizacji zadań w ramach EPAS.

Uczniów do debaty przygotowały starsze ambasadorki z programu EPAS: p.Agata Dobkowska, p. Magdalena Dymerska i p. Marta Drobnikowska.