ZOSTAŃ POLICJANTEM NA MAZOWSZU

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

9 kwietnia uczniowie klas 4 TFm, 4 TO oraz 2 TIb i 2 TFm mieli okazję zwiedzić siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas DNIA DRZWI OTWARTYCH.
Mundurowi przygotowali ciekawe pokazy. Zespół Kadr i Szkolenia przekazał młodzieży informacje dotyczące naboru, zasad rekrutacji oraz pracy w poszczególnych wydziałach. Uczniowie zwiedzili budynek KMP, a w tym strzelnicę, gdzie dowiedzieli się o sposobach reagowania z bronią w sytuacji zagrożenia. Młodzież zwiedzała stoiska technika kryminalistyki oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu. Niezwykle widowiskowe były pokaz musztry Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji oraz dynamiczny pokaz zatrzymania podejrzanego przez Nieetatową Grupę Realizacyjną Policji (grupa szybkiego reagowania). Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży cieszyły się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz policyjnego sprzętu.
Dziękujemy KMP w Ostrołęce za zaproszenie.

Fotorelacja: Izabela Cichowska klasa 2 TFm