„Zostań policjantem na Mazowszu”

7 października uczniowie klasy 2 TG mieli okazję zwiedzić siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas Dnia „Drzwi Otwartych” pod hasłem „Zostań policjantem na Mazowszu”
Mundurowi przygotowali mnóstwo atrakcji i pokazów. Zespół Kadr i Szkolenia przekazał młodzieży informacje dotyczące naboru, zasad rekrutacji oraz pracy w poszczególnych wydziałach. Uczniowie zwiedzili budynek KMP, a w tym strzelnicę, gdzie dowiedzieli się o sposobach reagowania z bronią w sytuacji zagrożenia i zasadach prawidłowego używania. Młodzież zwiedzała stoiska technika kryminalistyki oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu. Niezwykle widowiskowe był pokaz tresury oraz ataku na „pozoranta”psów policyjnych, a także dynamiczny pokaz zatrzymania podejrzanego przez Nieetatową Grupę Realizacyjną Policji (grupa szybkiego reagowania). Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży cieszyły się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz policyjnego sprzętu.
Dziękujemy KMP w Ostrołęce za zaproszenie.

Koordynator: Sylwia Malinowska