ZŁAP ZA STERY DO SWOJEJ KARIERY

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

to wydarzenie zainicjowane przez

Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

W tym roku podjęliśmy szereg działań edukacyjnych mających na celu
wspieranie w dalszej, szeroko rozumianej edukacji,

budowanie ścieżki kariery czy odkrywanie zasobów oraz talentów:

KARIERA W MEDIACH, czyli z wizyta w radiu OKO w Ostrołęce. Młodzież zwiedziła siedzibę radia, poznała tajniki pracy dziennikarza radiowego oraz proces powstawania audycji i sposób tworzenia serwisów radiowych. Uczniowie podjęli się nagrania audycji na żywo.

Link do relacji: https://fb.watch/gmyBFq4vG4/

KARIERA ZAWODOWA – wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. Uczniowie klas maturalnych zapoznali się z ofertą edukacyjną szkól policealnych i kursów zawodowych, a także zwiedzili klasopracownie poszczególnych kierunków kształcenia.

KARIERA W BRANŻY MUNDUROWEJ – spotkania młodzieży z przedstawicielami: Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Uczniowie poznali blaski i cienie pracy w zawodzie żołnierza, strażaka i policjanta, zasady procesu rekrutacji oraz możliwości kariery edukacyjno – zawodowej.

KARIERA A PREDYSPOZYCJE I KOMPETENCJE NA RYNKU PRACY – cykl warsztatów aktywizujących przeprowadzonych przez doradcę zawodowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Ostrołęce.

KARIERA W UNII EUROPEJSKIEJ, czyli spotkania z doradcą EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Młodzież zapoznała się możliwościami pracy na terenie Unii Europejskiej, poznała zasady bezpiecznych wyjazdów za granicę, aktualne oferty pracy za pośrednictwem Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

KARIERA W SHOWBIZNESIE – spotkanie z piosenkarzem i dziennikarzem radiowym Piotrem Grzybem, liderem zespołu Zupa Grzybowa. Młodzież rozmawiała o tym, jak „łapać za stery do swojej kariery” podążając za marzeniami i głosem serca.

Działo się! Zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole: https://fb.watch/gnr_NU8Qas/

Koordynator projektu:

Sylwia Malinowska