Zaproszenie do składania wniosków o stypendia edukacyjne_2023

Zapraszamy do składania wniosków o stypendia edukacyjne Miasta Ostrołęki w ramach przyjętego uchwałą Nr 492/L1/2021 Rady Miasta Ostrołęki z dnia 28.10.2021 r. „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierającej naukę na terenie Miasta Ostrołęki”, adresowanego do najzdolniejszych uczniów uczęszczających do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie miasta Ostrołęki.

Stypendia mogą być przyznawane uzdolnionym uczniom za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe lub sportowe, wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego, którzy w roku szkolnym 2022/2023 uczęszczali do publicznych niepublicznych ponadpodstawowych

lub do dotychczasowych klas szkół ponadgimnazjalnych na terenie miasta Ostrołęki bez względu na miejsce zamieszkania.

KTO MOŻE ZŁOŻYC WNIOSEK?

Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić m.in.

• dyrektor szkoły, do której uczęszcza kandydat;

• rodzic lub opiekun prawny kandydata;

• pełnoletni kandydat.

Wniosek musi być podpisany przez dyrektora szkoły, do której uczęszcza kandydat, po uprzednim zweryfikowaniu pod wybranego kryterium.

Wniosek należy złożyć w siedzibie Urzędu Miasta Ostrołęki w terminie:

1. do dnia 30 czerwca w przypadku ubiegania o przyznanie stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe lub sportowe;

2. do 31 lipca w przypadku ubiegania się o przyznanie stypendium za wyniki egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego.

Wzór wniosku
Obowiązek informacyjny (RODO)
Uchwała Nr 492/LI/2021 z dnia 28.10.2021 r. – „Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierającej naukę na terenie Miasta Ostrołęki”
Uchwała Nr 510/LIII/2021