XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020 (online)

Tydzień Bibliotek jest w Polsce organizowany od 2004 roku. Rozpoczyna się 8 maja, w Dniu Bibliotekarza, i trwa do 15 maja. Hasło przewodnie tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek to „Zasmakuj w bibliotece”. Chodzi przede wszystkim o pokazanie, że nawet w trudnych warunkach społeczność jest w stanie trzymać się razem, realizować kreatywne pomysły i odpowiadać na potrzeby współczesnych czytelników.

Zachęcamy wszystkich czytelników do zapoznania się z programem obchodów i wzięcia udziału w wybranych przez siebie akcjach (m.in. konkursy fotograficzne i plastyczne, spotkania online dyskusyjnych klubów książki, wykłady i spotkania autorskie za pośrednictwem platform społecznościowych, quizy i warsztaty. Znajdziesz je na oficjalnej stronie tydzienbibliotek.sbp.pl