XIV Gimnazjada Ekologiczna

29 maja  w Gimnazjum nr 4 w ZS Nr 4 w Wojciechowicach odbędzie się XIV Gimnazjada  Ekologiczna pod hasłem „Świat zadymiony ma same złe strony”. Każde gimnazjum ma reprezentować dwóch uczniów biorących udział w teście wiedzy ekologicznej. Osoby chętne do udziału w konkursie do końca kwietnia zgłaszają się do p. Martynowicz. W konkursie oceniane będą też 3 prace plastyczne o tematyce związanej z ochroną powietrza. Prace należy wykonać do 16 maja i dostarczyć do p. Martynowicz. Technika wykonania dowolna, format max A2.

Zakres materiału do testu:

• źródła i rodzaje zanieczyszczeń powietrza,
  • konsekwencje dla środowiska powstałe na skutek zanieczyszczeń powietrza,
  • formy ochrony powietrza. najbardziej zagrożone zanieczyszczeniami powietrza rejony w Polsce,
  • pojęcia związane z zadymieniami np. smog,
  • znaki ekologiczne

Wykaz literatury:

• Obidorska Grażyna „Ochrona środowiska współczesne problemy”,
  • podręczniki do biologii i geografii dla gimnazjum, Dobrzańska, G. Dobrzański, D. Kiełczewski „Ochrona środowiska przyrodniczego”,
  • Inne dowolne źródła informacji.

W przypadku zgłoszenia się większej liczby chętnych do udziału w konkursie, rozegrany zostanie etap szkolny.