Wycieczka do Warszawy

20 listopada 2017 r. młodzież z klas II b, II c, III b i III c gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki organizatorzy zaplanowali lekcję muzealną „Obiady czwartkowe” w Łazienkach Królewskich, zwiedzanie Sejmu i zabawy integracyjne w Parku Trampolin.

W drodze do Warszawy zaskoczyła nas zima. Śnieg w przeciągu kilku minut zmienił krajobraz na zimowy, niestety warunki na drodze pogorszyły się i czas podróży wydłużył. Trochę spóźnieni dotarliśmy do Łazienek Królewskich. Na lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się, kto bywał na u króla Stasia oraz jakie potrawy spożywali zaproszeni goście.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Po sprawdzeniu przez ochronę udaliśmy się do sali posiedzeń. Z galerii mogliśmy zobaczyć miejsce, gdzie pracują nasi parlamentarzyści oraz wysłuchać prelekcji o historii tego miejsca.

Ostatnim punktem programu były zajęcia w Parku Trampolin. Pod okiem doświadczonych trenerów młodzież korzystała z różnych form aktywności fizycznej. 

Na koniec posiłek w CH „Arkadia” i powrót do domu.