Wycieczka 3Ti i 3Tp 2023

Silna grupa uczniów z klas 3TI oraz 3TP, wspólnie z klasą europejską III LO, 13 kwietnia wzięła udział w bardzo ciekawym wyjeździe edukacyjnym. Na tę interesującą wycieczkę zaprosili uczniów: Przedstawicielstwo w Polsce Komisji Europejskiej oraz EUROPE DIRECT Ostrołęka.

Nasi uczniowie jako pierwsi testowali przygotowaną do otwarcia w Warszawie multimedialną pracownię Europa Experience. Pracownie takie otwierane są w stolicach państw członkowskich UE. Warszawska pracownia będzie dziewiątą – po Berlinie, Helsinkach, Kopenhadze, Lubljanie, Paryżu, Rzymie, Sztokholmie i Tallinie.

Po krótkim spacerze uczniowie przystanęli przed tablicą na Pałacu Staszica, poświęconą autorowi pierwszej Konstytucji dla Europy, Wojciechowi Bogumiłowi Jastrzębowskiemu. Na chwilę zatrzymali się przy pomniku Mikołaja Kopernika (w tym roku przypada 550 rocznica jego urodzin) i przeszli do usytuowanych na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego pięknych ogrodów i platformy widokowej.

Następnie w Centrum Nauki Kopernik zwiedzili dwie wystawy z cyklu „Przyszłość dzieje się dziś” czyli '”Cyfrowy mózg” oraz „Powstanie ziemi” a w Planetarium obejrzeli dwa pokazy: Nieba dnia bieżącego oraz niesamowity, z efektami, film o powstaniu Ziemi. Wyjazd zakończył spacer do autobusu pełnymi ludzi bulwarami wiślanymi.