Wiosennie, zdrowo i kolorowo

Tak było w naszej szkole w dniu 10.04.2018 r. podczas akcji promującej zdrowe odżywianie, które wpływa na profilaktykę wielu chorób.

Jedną z chorób cywilizacyjnych, na którą wpływ ma odżywianie jest otyłość, na którą cierpi coraz większa liczba dzieci i młodzieży.

Akcja miała na celu zapoznanie młodzieży z zasadami zdrowego odżywiania i zaproponowanie włączenia do swojego jadłospisu zdrowych łakoci.

W ramach akcji uczniowie z klas: I TI A, I TE/TH, II LOS, II TE/TH, III LOH spotkali się z  Panią Joanną Duch – dietetyczką z Centrum Dietetycznego Naturhouse.

Stoisko z prezentacją zasobów biblioteki na temat zdrowego stylu życia,  oferowało również przepisy kulinarne, tematyczne krzyżówki, quizy.

Ważnym elementem akcji było zachęcanie młodzieży do zastąpienia słodkich napojów wodą.

Organizatorzy wydarzenia:

• Młodzieżowy Klub SEZAM (Angelika Dudek, Patrycja Górowska, Wiktoria Król – III LOS, Monika Dębowska, Natalia Lenkiewicz, Karolina Zaorska – II LOS, Emilia Wierzbicka – I LOS, Zuzanna Mróz, Karolina Nikodemska, Maria Nosek, Bartosz Zadrożny, Jakub Wywigacz – III C) pod kierunkiem Pani Barbary Złotkowskiej i Pani Katarzyny Glinki,
  • Koło Promocji Zdrowia (Zuzanna Kołakowska, Aleksandra Mrówka, Magdalena Gęsich, Karolina Kulikowska) pod kierunkiem Pani Janiny Białobrzewskiej i Pani Ewy Martynowicz,
  • Biblioteka szkolna z Panią Alicją Filipowicz
  • Klasa III TAK – dekoracje