WF z AWF!

wpis w: Aktualności, Sport | 0

 

Z ogromną przyjemnością i dumą spieszymy poinformować, że nasza szkoła jako jedyna ze szkół ponadpodstawowych z Ostrołęki, przystąpiła z inicjatywy nauczycielki wychowania fizycznego, p.Marioli Sadowskiej, oraz jej wychowanków do ogólnopolskiego programu ministerialnego pt. „ Poprawa stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych”.Program ruszył w ramach projektu:”WF z AWF”

Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego to szkoła mająca bogate zaplecze sportowe, doświadczonych trenerów, o czym świadczą liczne sukcesy uczniów w różnych dyscyplinach sportowych. Tym razem jednak – młodzież postawiła na piłkę siatkową.

Zrealizowanie projektu wiązało się z odbyciem szkolenia dla kadry trenerskiej, opracowaniem i przeprowadzeniem wielu badań i ankiet, a także zaplanowaniem specjalnego programu treningów, przeprowadzeniem ich oraz organizacją imprezy sportowej dla uczniów.

Cyklicznie prowadzone treningi pozwoliły biorącej w nich młodzieży na doskonalenie umiejętności gry w piłkę siatkową, ale przede wszystkim poprawienia kondycji i sprawności fizycznej, a także spędzenia czasu wolnego aktywnie i z korzyścią dla zdrowia.

Finałem projektu było zorganizowanie Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej w wyjątkowych terminie, bo w Dniu Dziecka. Turniej był niezwykle emocjonującym i angażującym doświadczeniem, który zgromadził całą społeczność szkolną na sali gimnastycznej i pozwolił bardzo miło i aktywnie spędzić czas.

Ponieważ inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży i bardzo pozytywnym odzewem– p. Mariola Sadowska obiecuje, że następny rok szkolny rozpocznie od przystąpienia do realizacji kolejnego programu oferowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego i Ministerstwo Edukacji i Nauki!

Zapraszamy we wrześniu!