WARSZTATY AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY W MEDIACH

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

W dniu 3 lutego uczniowie klasy 4 Fmp zwiedzili odnowioną siedzibę Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Ostrołęce. Doradca zawodowy p. Anna Szczubełek poprowadziła aktywizujące warsztaty poszukiwania pracy w mediach, młodzież dowiedziała się jak kompetencje osobiste i poznanie samego siebie wpływa na efektywność aplikacji o pracę. Doradca EURES p. Dariusz Mrozek opowiedział o programie Europejskich Służb Zatrudnienia „Praca dla młodych”, o ofertach pracy na terenie Unii Europejskiej, sposobach aplikacji o pracę oraz szansach i zagrożeniach wynikających z pracy za granicą. Miłym akcentem było spotkanie z fotografem p. Tomaszem Lendą, który opowiedział o blaskach i cieniach pracy fotografa oraz jak łączyć pasję fotograficzną z pracą zawodową. Młodzież dowiedziała się jak wygląda rynek multimedialny i fotografia reporterska, a także jak wejść w danej branży na rynek pracy i zdobyć fundusze na rozwój pasji. Zaskoczeniem było wyzwanie dla uczniów polegające na przygotowaniu krótkiego fotoreportażu na temat pracy w urzędzie. Nowe doświadczenia, wiedza i umiejętności.

Dziękujemy za zaproszenie 🙂

Organizator spotkania: