Uczczenie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Klasy gimnazjalne IIId i IIa wraz wychowawcami uczciły stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedzając i opiekując się grobami żołnierzy poległych za wolność ojczyzny, biorąc udział w muzealnej lekcji plenerowej pt. „Śladami bitwy pod Ostrołęką” oraz piknikiem niepodległościowym. Wycieczka rozpoczęła się od zapalenia zniczy od całej społeczności szkolnej pod pomnikiem gen. Józefa Bema oraz pomnikiem Czwartaków. W tym miejscu również czekali na uczniów pracownicy Muzeum Kultury Kurpiowskiej, którzy zabrali młodzież w fascynujący spacer po Ostrołęce. Tak rozpoczęła się gra plenerowa, podczas której uczestnicy nie tylko poznali historię i ważne miejsca związane z Bitwą pod Ostrołęką, ale również dali się ponieść rywalizacji i walki o miejsce na podium dla drużyn najszybciej i najdokładniej wykonujących zadania związane z historią naszego miasta. Wspólna wyprawa pełna emocji i wrażeń zakończyła się piknikiem.