Sztuka w domu

W czasie kwarantanny dni bywają podobne. Spędzamy czas w domach, instytucje kultury są zamknięte. Pandemia wymusiła zmiany w udostępnianiu kultury i uczestniczeniu w niej. Dlatego często brakuje nam motywacji, chęci do działania – bywa, że dopada nas nuda.

Na szczęście sztuka chociaż trochę pozwala przetrwać trudny okres. Muzea na całym świecie zachęcają do zabawy i tworzenia żartobliwych wersji słynnych dzieł sztuki, anonimowych lub współczesnych artystów. Jej miłośnicy odtwarzają ulubione obrazy w domowej kwarantannie, posiłkując się tym, co mają pod ręką.

My również podjęliśmy wyzwanie, uwolniliśmy kreatywność, dystans i poczucie humoru. Odtworzyliśmy w warunkach domowych dzieła sztuki, spróbowaliśmy kreacji dowolnych aranżów znanych obrazów.

A jaki jest Wasz ulubiony obraz? Może wykonacie własną wersję i chcecie ją pokazać?

Tymczasem wygodnie się rozsiądźcie i obejrzyjcie efekty szkolnego projektu „sztuka w domu”.

Oto nasze zestawy ratunkowe!

Opiekun projektu: Katarzyna Fabisiewicz

Galeria