Droga społeczności ZSZ Nr3,

zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i czas rozpakowywania prezentów. Niestety, wśród nas są też takie osoby, które nie mogą liczyć na prezenty pod choinką chyba, że my im pomożemy. Chcielibyśmy zachęcić was do wzięcia udziału w skompletowaniu Szlachetnej Paczki dla jednej z rodzin z Ostrołęki. Chcemy pomóc mamie samotnie wychowującej dwóch synów. Każdy z nich musi pracować i w tym samym czasie kontynuować naukę. Starszy z braci zaocznie studiuje informatykę a młodszy uczęszcza do szkoły średniej w trybie wieczorowym, aby pracować i wspomagać mamę w trudnej sytuacji.

Starszy syn, ze względu na studia informatyczne potrzebuje sprzętu, dzięki któremu mógłby naukowo normalnie funkcjonować, robić prace zaliczeniowe oraz rozwijać się w swojej pasji programowania. Niestety na ten moment, jest zmuszony korzystać z pomocy kolegów lub miejsc udostępniających korzystanie z komputera. Jest to dla niego bardzo problematyczne, ponieważ nie jest w stanie poświęcić na swoje pasje tyle czasu ile potrzeba i niestety odbija się to na jego nauce. Bartosz to bardzo ambitny chłopak dążący do celu i nie poddaje się, wobec tego jak ciężko jest mu zdobywać zasoby w dbaniu o wyniki naukowe. Niemniej jednak odpowiedni sprzęt pozwoliłby mu na rozwinięcie skrzydeł bardziej niż dotychczas.

Rodzina zmaga się problemami finansowymi, przez co często zakup odpowiednich środków czystości, żywności i odzieży jest problematyczny. Z pewnością zakup zapasu takich środków, żywności i odzieży umożliwi kilka spokojnych miesięcy dla rodziny.

W związku z tym prosimy, aby społeczność szkolna wsparła nas w następujących działaniach w celu skompletowania Szlachetnej Paczki:

– zbiórka pieniędzy na laptopa dla starszego z braci – jak możecie sobie pewnie wyobrazić studiowanie informatyki bez własnego komputera jest bardzo trudne

– zbiórka długotrwałej żywności – Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, mleko, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe

– zbiórka środków czystości i kosmetyków m.in. mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące (płyny do kuchni oraz łazienki), perfumy, wody toaletowe itp.

– zbiórka odzieży

We współpracy z Samorządem Uczniowskim planujemy zorganizować imprezę szkolną, podczas której między innymi odbędzie się zbiórka pieniędzy, aukcja na rzecz rodziny oraz kiermasz ciast, dlatego prosimy, aby każda klasa upiekła od siebie jedno ciasto.

Zbiórka żywności, odzieży, środków czystości będzie trwała do 12 grudnia 2023r.

Żywność przynosimy do sali 21 (p. Krystyna Załęska),

Środki czystości, odzież i inne rzeczy do sali 16 lub 6 (p. Ewa Borawska, p. Patryk Konarski)