SZKOLNE OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

– 10 listopada w naszej szkole w uroczysty sposób świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości
– Szkoła jak co roku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do Hymnu”. Uczniowie o godz: 11:11 odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
– młodzież klasy 3 TFM przygotowała taniec z flagą, pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
– W krótkim filmie,,Gra o niepodległość” zostały przybliżone wydarzenia tamtych czasów z naszej historii od rozbiorów do odzyskania niepodległości.
– Apel był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
– Po raz drugi odbył się ,,Bieg dla Niepodległej.” Na starcie stanęli uczniowie ubrani w barwy narodowe.
– Gazetkę tematyczną upamiętniającą wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę przygotowała klasa 2 TAK.