„Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego”

Działamy w programie „Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego” 

Już piąty rok nasza szkoła kontynuuje swoje uczestnictwo w programie Unii Europejskiej, który ma na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat europejskiej demokracji parlamentarnej, roli Parlamentu Europejskiego i europejskich wartości. W tym roku szkolnym uczniowie kl. 2 TO oraz 3 FMp zaczęli swoją aktywność od udziału na komunikatorze Zoom z trenerką oraz nauczycielami języków obcych.

Gra moim zdaniem była bardzo interesująca. Możliwość rozmawiania w obcych nam językach nie zdarza się codziennie. Przedstawialiśmy się po ukraińsku i mimo że wymowa zostawiała wiele do życzenia, szło nam nie najgorzej. Trenerki były zdania, że współpraca między nami jak i z nimi była bardzo dobra. Kolejne konkurencje zachęcały nas wszystkich co raz bardziej do działania. Wspólnie główkowaliśmy i podejmowaliśmy decyzje. Dwie godziny gry minęły tak szybko, że żałowałam że nie mogły potrwać dłużej – relacjonuje Weronika Olkowska z 3 FMp.