Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W tym roku to już XII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największego na świecie – organizowanego w 170 krajach. Ta międzynarodowa kampania promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

 W naszej szkole uczniowie klas drugich:

  • poznali swoje predyspozycje przedsiębiorcze, generowali pomysły na własny biznes w przyszłości pod okiem doradcy zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Ostrołęce
  • spotkali się z kierownikiem Urzędu Skarbowego w Ostrołęce, który omówił formalności niezbędne przy zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
  • dowiedzieli się, jaki jest tok postępowania przy zakładaniu własnej firmy, na jakie trudności można napotkać i jak sobie z nimi radzić, a także jakie cechy i umiejętności powinien posiadać dobry przedsiębiorca. Warsztaty prowadzili pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrołęce oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Ostrołęce.

Koordynator projektu:

Sylwia Malinowska

Doradca zawodowy