ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W tym roku to już XV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największej na świecie – organizowanej w 170 krajach w dniach 14-20 listopada 2022, międzynarodowej kampanii, która promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery. Tegoroczny ŚTP odbył się pod hasłem „Elastyczność bez granic”.

W naszej szkole doradca zawodowy Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce p. Anna Szczubełek spotkała się z uczniami klas 4Lpp, 1TO, 3TP, 1TAK 1TFm oraz 1TG. Młodzież uczyła się pisania biznesplanów, generując pomysły na własny biznes w naszym mieście i okolicach. Biznesplan to gotowy dokument, który można załączyć do wniosku o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie własnej firmy i rozwój przedsiębiorczości.

Najciekawsze pomysły wzięły udział w konkursie pn. „Pomysł na biznes” organizowanym przez Filię WUP w Ostrołęce.

Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

I miejsce   – Adrian Stolarczyk, Łukasz Tumiński – klasa 1 TG

II miejsce  – Szymon Zalewski, Mikołaj Stepnowski, Julia Butkowska, Andżelika Mierzejewska – klasa 1 TFm

III miejsce   – Nadia Suska, Anita Rutkowska, Wiktoria Jamrozik, Kornelia Boguska – klasa 1 TG

Prace charakteryzowały: innowacyjność pomysłów, kreatywność działań, elastyczność bez granic oraz uwzględnienie potrzeb rynku i konkurencji. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Koordynator projektu:

Sylwia Malinowska