ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to już XVI edycja, największej na świecie, organizowanej w prawie 200 krajach, międzynarodowej kampanii, która promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

W naszej szkole doradca zawodowy Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce p. Anna Szczubełek spotkała się z uczniami klas 4TAK, 3 TP, 3 TAK oraz 5 Iap. Młodzież uczyła się pisania biznesplanów, generując pomysły na własny biznes w naszym mieście i okolicach. Biznesplan to gotowy dokument, który można załączyć do wniosku o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie własnej firmy i rozwój przedsiębiorczości.

Najciekawsze pomysły wzięły udział w konkursie pn. „Pomysł na biznes – mój biznesplan. Rewolucje technologiczne” organizowanym przez Filię WUP w Ostrołęce.

Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:

I miejsce – Oliwia Różacka, Małgorzata Kisiel, Joanna Arcichowska – klasa 4 TAK

II miejsce – Patryk Półtorak, Aleksander Pachoł, Piotr Żebrowski – klasa 3 TP

III miejsce – Emilia Ciskowska, Patrycja Ciskowska, Natalia Popiołek, Bartosz Główczak – klasa 4 TAK

Prace charakteryzowały: niezwykła innowacyjność pomysłów, kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz uwzględnienie potrzeb rynku i konkurencji. Młodzież tworząc własne biznesy wykorzystała sztuczną inteligencję, drukarki 3D oraz wirtualną rzeczywistość. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Koordynator projektu:

Sylwia Malinowska