Światowy Dzień Animacji

28 października to Światowy Dzień Animacji. To największe niekomercyjne święto filmu animowanego. Jego idea opiera się na wymianie dzieł między profesjonalnymi animatorami i twórcami animacji którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż z animacją.
Data tego Święta wiąże się z dniem w którym pokazano pierwszą animację: Theatre Optique Emile Reynauda w Grevin Museum w Paryżu. Dokładna data prezentacji Animacji to 28.10.1892. Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego na terenie Polski prowadzi przeglądy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty.

Ponieważ w tym roku 28.10 wypada w sobotę, więc świętowaliśmy w czwartek 26 października. Poprzebieraliśmy się za postacie z Mangi, Anime i inne. Rozstrzygnęliśmy konkurs na Maskotkę Szkolną. Został nią Baranek zaprojektowany przez uczennicę klasy 5FMp – Weronikę Olkowską.

Gościliśmy naszych młodszych kolegów ze:

Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce

Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce

Szkoły Podstawowej w Olszewo Borkach

Dziękujemy za obecność uczniom i ich wychowawcom.