Świąteczna Zbiórka Żywności

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tegoroczną edycję „Świątecznej Zbiórki Żywności”.

W tym roku grupę wolontariuszy stanowiło siedemdziesięciu siedmiu uczniów. Wszyscy z dużym zaangażowaniem działali już od piątku 1 grudnia aż do późnych godzin wieczornych w niedzielę 3 grudnia. Produkty zbierane w poszczególnych sklepach, były dostarczane do magazynu akcji, który mieścił się, wzorem lat ubiegłych, w hali targowej „Feniks”.

W sztabie akcji odbyło się także uroczyste podsumowanie akcji. Wynik akcji to 11 521 kilogramów produktów żywnościowych, które posłużą do przygotowania ok.1500 paczek. To dzięki takim darom obdarowane rodziny z naszego regionu będą mogły zorganizować tradycyjną kolację wigilijną.

Koordynatorami akcji na terenie szkoły były p. Lena Kołdys i p. Danuta Kutyłowska.