SUKCES KACPRA LIPKI!

Młodzież ZSZ 3 już niejednokrotnie zaskakiwała swoją kreatywnością. Tym razem uczniowie klasy 3 TFM, 3 TO I 3 TI pod kierunkiem Kacpra Lipki zajęli się produkcją filmową. Efektem ich pracy był film zatytułowany “Szkolny hejt”, który wziął udział w I Ostrołęckim Festiwalu Filmów Młodzieżowych OFFM 2022 i otrzymał wysokie III miejsce.

Film Kacpra i jego przyjaciół porusza ważne społecznie tematy i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Szkolni twórcy mieli okazję zobaczyć swoją produkcję na wielkim ekranie w sali kina Jantar, a obrazy były oceniane przez profesjonalne jury.

Produkcje filmowe są narzędziem do kreowania lub przedstawiania rzeczywistości, które trafia bardzo mocno do widzów. Twórczość młodych ludzi, ma niezaprzeczalne atuty. Siła oddziaływania filmu, a szczególnie dokumentu i reportażu filmowego cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Telewizje pokazują już materiały dokumentalne kręcone przez kompletnych amatorów, którzy poprzez pokazywanie swojej rzeczywistości, chcą coś ważnego powiedzieć innym ludziom i te zyskują popularność.  Autor – Kacper Lipka i aktorzy zapełnili te przestrzenie i zbudowali dokument wartościowy pod względem artystycznym i technicznym.

Twórcy nagrodzonego filmu osiągnęli sukces również w dziedzinie popularyzacji amatorskiej i niezależnej sztuki filmowej tworzonej przez młodzież w naszej szkole. Film pt.: „Szkolny hejt” wywołał twórczą dyskusję, zaangażował wiele osób i udowodnił, że realizując swoje pasje każdy może uczestniczyć w kulturze i odpowiadać za jej współtworzenie.

Organizatorem Ostrołęckiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych jest Miasto Ostrołęka przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Młodzieżową Rada Miasta Ostrołęki, Ostrołęckim Centrum Kultury.

W produkcję filmową zaangażowane były następujące osoby:

Kacper Lipka – klasa 3 TFm –pomysłodawca, reżyseria, montaż, operator kamery

Karol Yakoubi – klasa 3 TFm – aktor

Damian Baczewski – klasa 3 TFm  – aktor

Eryk Mickiewicz – klasa 3 TFm  – aktor

Przemek Dudziec – klasa 3 TO – aktor

Oliver Kacper Bojarski – klasa – 3TI – aktor

Kacper Damięcki – klasa 3 TFm  – aktor

Konrad Sadowski – klasa 3 TFm  – aktor

Weronika Cyranowicz – klasa 3 TFm  – aktorka

Wiktoria Chojnowska – klasa 3 TFm  – aktorka

Emila Rogalska – klasa 3 TFm  – aktorka