Spotkanie z weteranami w OCK

28 listopada w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie ostrołęckiej młodzieży z dwoma zasłużonymi dla Polski weteranami walk w obronie kraju, por. Karolem Cierpicą – uczestnikiem wielu zagranicznych misji wojskowych i kpt. Franciszkiem Chrostowskim pseudonim „Mały”- łącznikiem w oddziałach Armii Krajowej, który współpracował z oddziałem Jana Tabortowskiego „Bruzdy”.
Podczas spotkania młodzież mogła dowiedzieć się, co dla każdego z gości, reprezentujących różne pokolenia Polaków znaczą biało-czerwone barwy i służba dla Ojczyzny.
Na zakończenie wystąpił Norbert „Smoła” Smoliński, lider i wokalista zespołu Contra Mundum. Wykonał utwory poświęcone Żołnierzom Wyklętym i historii Polski w rockowej aranżacji.
Naszą szkołę reprezentowała klasa 1 TIA oraz 1 TE i 1 TH.