Spotkanie autorskie z Karolem Samselem

W ramach VIII Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego w dniu 22 września w naszej szkole odbyła się lekcja literacka, którą poprowadził absolwent naszej szkoły – poeta dr Karol Samsel. Na spotkaniu autor dokonał prezentacji książki-albumu elegii i zdjęć pt. „Puste noce. 31 odbić Ostrołęki”.

Pan Karol Samsel zaproponował szczególną formę poezji, bo elegie poświęcone miastu i kurpiowszczyźnie, które tworzył od pewnego czasu pod wpływem osobistych, głębokich przeżyć. Jak mówi sam autor o powstałym cyklu elegii, słowem kluczem do ich zrozumienia jest hasło: Ostrołęka – miasto widm przeszłości.

W spotkaniu autorskim brali udział uczniowie klasy 2b i 2c Gimnazjum – ZSZ nr 3 w Ostrołęce.

Serdecznie dziękujemy – uczniowie oraz organizatorzy spotkania: świetlica i biblioteka szkolna.