SŁUŻBY MUNDUROWE W NASZEJ SZKOLE

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

W dniu 25 stycznia odwiedziła nas pani kapral Kinga Mrozek z V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z siedzibą w Warszawie. Wojska Obrony Terytorialnej to w głównej mierze żołnierze – ochotnicy Terytorialnej Służby Wojskowej. Młodzież klas czwartych dowiedziała się, jak zostać „Terytorialsem”, jakie są wymagania rekrutacyjne, możliwości rozwoju zawodowego i awansu oraz jak wygląda praca w WOT, umundurowanie i wyposażenie żołnierza.

Zaś w dniu 27 stycznia gościliśmy funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Przytułach Starych: p. podporucznik Annę Szymańczyk oraz p. plutonowego Daniela Dąbrowskiego. Uczniowie klas czwartych zapoznali się z zadaniami, strukturą oraz misją służby więziennej, a także prawnymi konsekwencjami zachowań ryzykownych. Młodzież z zainteresowaniem słuchała funkcjonariuszy opowiadających o blaskach i cieniach pracy w służbie więziennej, zasadach rekrutacji na poszczególne stanowiska pracy oraz możliwościach rozwoju zawodowego.

Dziękujemy za interesujące prelekcje.

Link do szkolnego Facebooka: https://fb.watch/ins7ocbCif/

Organizator spotkań: