Relacja z pożegnania maturzystów

25 kwietnia 2024r., jak co roku, pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę ponadpodstawową. Tę jedną z najważniejszych uroczystości w roku szkolnym uświetnili swoją obecnością:

• ksiądz Jarosław Kotowski – proboszcz parafii p.w. Zbawiciela Świata w Ostrołęce;
  • Pani Ewa Żebrowska – Rosak – radna Rady Miasta Ostrołęki, dyrektor Departamentu Finansów Energa Elektrownie Ostrołęka SA;
  • Pani Monika Kowalczyk – przedstawiciel Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki;
  • Pan Piotr Koenig – Wiceprezes Zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka SA;
  • rodzice, pracownicy administracji i obsługi, delegacje klas młodszych.

Uroczystość rozpoczęła się od ceremoniału szkolnego, po czym głos zabrała Pani Dyrektor Anna Dudzic, która skierowała wiele słów pełnych podziękowań do abiturientów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli i innych pracowników szkoły za 5 wspólnie spędzonych lat. Ponadto Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i listy gratulacyjne uczniom wykazującym się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i w różnych formach działalności pozaszkolnej. Wiele życzliwości skierowała również w swoim wystąpieniu do maturzystów, ich rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli  i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie ambicje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce  i nieznane – stało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie.

Każdy nauczyciel pragnie być wzorem do naśladowania dla młodego człowieka. Zwłaszcza taki, który jest nie tylko belfrem, ale też wsparciem dla swoich uczniów. Tego typu nauczyciel zawsze chce złożyć swoim podopiecznym wyjątkowe życzenia maturalne. A zatem życzymy:

By egzamin maturalny zakończył się wielkim sukcesem,

A jego wspaniały wynik wynagrodził czas poświęcony na naukę.

Powodzenia!

Wychowawcom klas przedmaturalnych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego ważnego dnia w kalendarzu roku szkolnego, dnia serdecznie dziękujemy.