Rak piersi. Jak mu zapobiegać?

W dniu 26.10.2017 r. w naszej szkole królował kolor różowy. Urocze dziewczęta w twarzowych kapeluszach rozdawały różowe wstążeczki, różowe ulotki i różowe balony. Zachęcały do odwiedzenia punktu informacyjnego, gdzie można było dowiedzieć się jakie są czynniki ryzyka
i metody wczesnego wykrywania raka piersi – nowotworu, który jest jednym z najczęstszych powodów umieralności kobiet w Polsce.

Młodzież miała możliwość poszerzenia wiedzy o profilaktyce choroby biorąc udział w spotkaniach z lekarzem onkologiem, z przedstawicielkami Ostrołęckiego Klubu „Amazonki” , firmy AVON – od lat realizującej program „Avon kontra rak piersi” i oglądając prezentację przygotowana przez uczniów z klasy III TAK.

Akcja odbyła się w szkole dzięki zaangażowaniu uczniów z klasy III TAK, a szczególne Pauliny Prusaczyk, Wojtka Dziekońskiego, Dominiki Krawiec oraz Oli Kuciej z klasy II TAK, uczennic z Klubu „Sezam”: Kasi Dawid, Natalii Xu, Patrycji Górowskiej, Angeliki Dudek, Weroniki Frączek, Anety Grzeszczyk, Moniki Dębowskiej, Mileny Samsel, Karoliny Zaorskiej, Natalii Lenkiewicz.

Koordynatorzy akcji:

Katarzyna Glinka, Barbara Złotkowska