PROJEKT UCZĘ SIĘ – NAUCZAM INNYCH

wpis w: Aktualności | 0

W naszej szkole tradycją stało się podejmowanie działań i realizowanie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W roku szkolnym 2021/22 w miesiącach od kwietnia do czerwca z inicjatywy Pani Marioli Sadowskiej został zrealizowany projekt „Uczę się i nauczam innych”, którego celem było przeszkolenie młodzieży w obszarze ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach  oraz uświadomienia znaczenia udzielenia pierwszej pomocy po zatrzymaniu krążenia dla życia i zdrowia człowieka.

Po zrealizowaniu części szkoleniowej składającej się zarówno z teorii jak i praktyki, dwunastu uczniów ZSZ Nr 3 w Ostrołęce przeprowadziło zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrołęce oraz przedszkolaków z dwóch lokalnych placówek, tj. Przedszkola Miejskiego Nr 8 i Przedszkola Miejskiego Nr 15. 

Ratownicy z naszej szkolnej drużyny z dumą przyznali, że zrealizowany projekt znacząco przyczynił się do rozwoju świadomości przeszkolonych uczniów  w tak ważnej kwestii, jaką jest pierwsza pomoc przedmedyczna.

 

Brawo!