POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZNEGO KONSUMENTA

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu jest realizatorem działań w II edycji projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta”, dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Celem głównym projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych.

W naszej szkole uczniowie klas 4 Lpp, 3 TO, 2 TP oraz 4 Iag i 4 Ibg wzięli udział w warsztatach prewencyjnych

1. „Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta”,
    z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku, w tym posługiwania się pieniądzem (również elektronicznym),
    zawierania transakcji handlowych (też online).

Młodzież wzięła również udział w plastycznym konkursie edukacyjnym

1. „Bezpieczny konsument – to ja!”
    z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta. Dla zwycięzców konkursów przewidziano nagrody w postaci bonów podarunkowych oraz wyróżnienia. Najlepsze prace konkursowe będą publikowane w formie notatników zeszytowych, których okładki będą opatrzone nagrodzonymi pracami. Powyższe materiały edukacyjne będą wykorzystywane w działaniach profilaktyczno-edukacyjnych na rzecz społeczeństwa.
    3mamy kciuki za naszych uczniów! J

Szkolny koordynator projektu: