PODSUMOWANIE SZKOLNYCH DNI OCHRONY ŚRODOWISKA

wpis w: Aktualności | 0

Szkolne Dni Ochrony Środowiska za nami. Pomimo że koniec roku już blisko i gorączka wystawiania ocen w pełni, to jednak wielu uczniów naszej szkoły chętnie zaangażowało się w przygotowane projekty.

W ramach akcji w naszej szkole przeprowadzono: quiz z wiedzy ekologicznej, konkurs na ulotkę o segregacji odpadów, międzyklasową zbiórkę nakrętek oraz lekcje dotyczące podstaw recyklingu.

Podczas uroczystości zakończenia Szkolnych Dni Ochrony Środowiska, która odbyła się 10 czerwca 2022 r. przedstawiono zwycięzców poszczególnych konkursów. Nagrody wręczyła przedstawicielka Urzędu Miasta Ostrołęki Pani Joanna Dumała. Uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w spotkaniu z przedstawicielem Kurpiowskiego Bractwa Bartnego, Panem Januszem Marzewskim, który wygłosił ciekawy wykład pt. „Ochrona Środowiska na przykładzie ochrony pszczoły miodnej”.

Dopełnieniem całej akcji było otrzymanie pojemników do segregacji odpadów, które motywują uczniów do ciągłego zaangażowania w dbanie o środowisko szkolne. Fundatorem nagród oraz pojemników do segregacji był Urząd Miasta Ostrołęki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję 😊

 

Organizatorzy projektu:

Renata Toryfter i Ewa Martynowicz