Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W piątek 27 września 2023 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Po nawiedzeniu Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej uczniowie uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich katechezie, Drodze Krzyżowej. Wieczorem odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Młodzież usłyszała wiele pokrzepiających słów duchowego wsparcia dotyczących podejmowania właściwych kroków w życiu dorosłym.
Na przełomie każdego 27 i 28 dnia miesiąca przed Cudownym Obrazem odbywają się comiesięczne nocne czuwania. Dlatego na Apelu Jasnogórskim został wystawiony obraz kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest to wyraz wdzięczności za beatyfikację i nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Modlitwy skierowane są we wszystkich sprawach Ojczyzny, której ten wielki kapłan był wiernym sługą. Dla nas to wielki zaszczyt, że błogosławiony jest naszym patronem.

Drodzy Maturzyści! Dziękujemy za Waszą obecność i świadectwo wiary.