Noc bibliotek 2021

Szkolna Biblioteka zaprasza na VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Już w piątek 8 października 2021 r. od rana do późnych godzin wieczornych pod hasłem „CZYTANIE WZMACNIA” będziecie mogli skorzystać z wielu ciekawych propozycji.

  1. od godz. 9.00 zapraszamy do sali 107Ś na zwiedzanie wystawy pt: „Liberatura –  wystawa książki niekonwencjonalnej” do której wykłady poprowadzi Barbara Zakrzewska. emerytowana nauczycielka a zarazem poetka i fascynatka „liberatury” – nietypowej formy książki.
  2. od godz. 15.00 – warsztaty „ZIELONE ŚCIANY” – dla miłośników tworzenia niepowtarzalnych dekoracji i nie tylko! Zapewniamy miłą atmosferę, piękną, kreatywną i naturalną pracę przy tworzeniu obrazów z mchu.
  3. Czytanie wiersza napisanego specjalnie dla Nocy Bibliotek przez poetkę Joannę Mueller pt. „Co to za tuba, co to za wzmacniacz
  4. Warsztaty kurpiowskiego śpiewu białego na podstawie prowadzonych przez Adama Struga spotkań śpiewaczych oraz repertuaru jego piosenek do wierszy poetów międzywojnia: Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Jerzego Lieberta i Stanisława Balińskiego.
  5. „Sleeveface – Schowaj się za książką”- rozpoczynamy konkurs fotograficzny.

Wystarczy zrobić swój niepowtarzalny sleeveface czyli zdjęcie, na którym część ciała zasłonięta jest książką.

  1. Seanse filmowe:
  • „Autor Solaris” – film o niezwykłej opowieści, o życiu i twórczości Stanisława Lema na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku.
  • AGONIA (2020) – Niezwykła wyprawa w świat muzyki tradycyjnej widzianej oczami charyzmatycznego narratora Adama Struga. To ciekawa podróż przez jej obecny zmierzch.

 

 

ZAPRASZAM

Katarzyna Fabisiewicz