Narodowe Czytanie w ZSZ Nr 3

wpis w: Aktualności, Biblioteka | 0

W dniu 8 września Biblioteka w ZSZ nr 3 w Ostrołęce zorganizowała szkolne obchody ogólnopolskiej akcji – Narodowe Czytanie. W tym roku Prezydent RP Andrzej Duda wybrał „Ballady i romanse”, by uczcić dwóchsetlecie wydania zbioru oraz nawiązać do obchodów Roku Romantyzmu Polskiego.

Swoje umiejętności sceniczne, aktorskie i recytatorskie prezentowali zarówno uczniowie, jak i przedstawiciele dyrekcji oraz kadry pedagogicznej prezentując zgromadzonej walnie publiczności utwory:

ROMANTYCZNOŚĆ – p. Aneta Dąbkowska

PIERWIOSNEK – Katarzyna Willamowska – 4 LPp

ŚWITEŹ Katarzyna Fabisiewicz

Klaudia Bojarska – 4LPp

Oliwia Łucja Kęsicka – 4 LPs

Adam Szydlik – 3 TP

ŚWITEZIANKA – z podziałem na role

P. Dyrektor ZSZ Nr 3 – Anna Dudzic – Narrator

Mikołaj Bieńkowski – 3 TP – Strzelec

Agata Szczubełek – 2 TFM – Świtezianka

KURHANEK MARYLI – z podziałem na role

Julia Kobylińska 3 TP – cudzy człowiek

Agata Szczubełek – 2 TFM – Dziewczyna

Bartosz Jóźwiak – 3 TP – Jaś

Fabisiewicz Katarzyna – Matka

Julita Miłuńska – 2 FM – Przyjaciółka

TO LUBIĘ – Wołosz Oliwia – 4 TE

Spotkanie uświetnił również utwór na obój pt.: WALC BARBARY w wykonaniu uczennicy Wiktorii Jamrozik – 1 TG.

Oraz spektakularnie wykonany występ w gatunku – rap zainspirowany balladą pt.: Świtezianka

Tańczyli i śpiewali: Adam Podraszka – 1 TP i Marcin Kaczmarczyk – 1 TP

Oprawę techniczną uroczystości pełnili:

Krystian Ejzak i Jakub Chmurzyński z klasy 4 TI b

Wiele radości przyniosła wszystkim scenografia i dekoracja sceny, którą stworzły uczennice z klasy 3 TAK:

Arcichowska Joanna, Chrzanowska Katarzyna, Dawid Daria, Gąsior Natalia, Jędraszczak Wiktoria, Różacka Oliwia, Walczak Sandra, Witkowska Aleksandra, Zadrożna Honorata – pod kierunkiem p. Bartosza Szyzdka

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wydarzenie oraz niezwykle życzliwym i zasłuchanym widzom.

Relację fotograficzną wykonał Jakub Mrozek z z klasy 2 TFM

Zapraszamy do galerii.