Narodowe Czytanie 2023 w naszej szkole

W poniedziałek 11 września uczniowie i poloniści naszej szkoły uczcili akcję Narodowego Czytania. Spotkanie zostało rozpoczęte wprowadzeniem Pani wicedyrektor Doroty Beczak nawiązującym do listu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, odnoszącym się do idei akcji. Młodzież miała okazję posłuchać pięknych interpretacji wybranych fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Utwór ten to powieść o polskiej historii i pięknie przyrody, ale przede wszystkim o podziałach, konfliktach, nieporozumieniach między ludźmi, którzy – choć są sobie bliscy i żyją obok siebie, często nie potrafią odnaleźć wspólnego celu. Poetka mistrzowsko namalowała literacki obraz życia na wsi, oddając koloryt tradycji i mentalności środowiska, dla którego priorytetową wartością była praca.