MNEMOTECHNIKI i STORY CUBES

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

czyli gimnastyka umysłu podczas aktywizujących warsztatów
w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce.

 

Uczniowie klas 3 TAK i 4 Lpp poznali MNEMOTECHNIKI, czyli efektywne sposoby służące lepszemu zapamiętywaniu, przechowywaniu i odtwarzaniu informacji, które skracają proces nauki. Wykorzystują one trzy podstawowe zasady – skojarzenie, kontekst oraz wyobraźnię. Są niezwykle efektywne, ponieważ działają pobudzająco zarówno na prawą, jak i lewą półkulę mózgu. Ta pierwsza odpowiada za wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne i kreatywność, zaś druga – myślenie logiczne oraz analityczne. Uczniowie poznali ćwiczenia, dzięki którym nauka jest szybsza, efektywniejsza i przyjemniejsza.

Młodzież z klasy 3 TP wzięła udział w warsztatach twórczego pisania z wykorzystaniem STORY CUBES. To gra, która jest kluczem do znalezienia w sobie inspiracji, pójścia o krok dalej w narracji i przeżywania wspaniałych chwil pełnych emocji. Podczas pracy w zespołach towarzyszyła nam fala kreatywności i dobrego humoru 🙂

Relacja z warsztatów: https://fb.watch/gJWwZj4YFw/

Opiekun:

Sylwia Malinowska

Doradca zawodowy