https://planszedydaktyczne.pl/

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  brzmi:  WYOBRAŹ SOBIE…

W ramach obchodów MMBS zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez naszą bibliotekę. 

  1. Konkurs na „NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ROKU 2019/2020”.
  2. Konkurs fotograficzny „JESIENNY PORTRET Z KSIĄŻKĄ”.
  3. Akcja pod hasłem „SŁODKIE WYPOŻYCZENIA” – uczniowie, którzy w październiku wypożyczą książkę spoza kanonu lektur szkolnych częstowani są cukierkiem.
  4. „RANDKA W CIEMNO” Z KSIĄŻKĄ – w bibliotece szkolnej na specjalnie wyeksponowanym stoliku znajdziesz dobrze „zakamuflowaną książkę” czyli obłożoną w taki sposób, że nie można poznać ani tytułu ani treści. Zaryzykuj i zabierz mnie do domu:)
  5. Akcja pod hasłem „KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW”. Zapraszamy do udziału w głosowaniu na książki, które warto przeczytać i polecić innym czytelnikom. Głosowanie będzie się odbywało w bibliotece, na kartkach wpisujemy autora, tytuł książki oraz swoje imię i nazwisko. Spośród uczniów biorących udział w głosowaniu wylosujemy osobę, która otrzyma nagrodę książkową.

Czas trwania akcji – od października do końca listopada 2019 r.

Losowanie odbędzie się w bibliotece 29 listopada 2019 r. o godz. 12.10.